İNTE AŞ 1986 yılında İnşaat ve İnşaat Malzemeleri sektöründe ticari hayatına başlamış, bu sektörde uzun yıllar faaliyet gösterdikten sonra çalışmalarını yeni iş alanlarında devam ettirmiştir. Tecrübesini, ülkemizde gelişmekte olan Tıbbi Atık Sterilizasyonu sektöründe değerlendirmeye karar veren İNTE AŞ, 2009 yılında ilk adımları atarak ilk Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisini Eskişehir’de kurmuştur.

Kurduğu tesislerle sektörde lider olmayı hedefleyen firmamız, Aralık 2011’de TOKAT, Mart 2012’de Mersin Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisini hizmete açmıştır. İNTE AŞ, Avrupa Birliği yasaları ve normları gereği çevreye duyarlı, sağlıklı bir neslin oluşması için tüm belediyelerimizle atık bertarafı konusunda görüşmeler yapmakta ve yeni projeler üzerine çalışmaktadır. Firmamız, tecrübesi, dinamizmi, kalite standartları, iyi yetişmiş işgücü ile ülkemizde tıbbi atık bertarafının tesisleşmesi konusunda öncü olmaya adaydır.

İNTE AŞ., 30 yılı aşkın süredir deneyimi ve bilgi birikimi, tecrübeli ve iyi yetişmiş personeli ile ülkemizdeki atık sektörünün gelişimine katkıda bulunacak çalışmalarına devam etmektedir.